Oczyszczanie powietrza z cząstek pyłu – o filtrach absolutnych i dokładnych

Kliknij tutaj, jeżeli potrzebujesz szczegółowych wiadomości o hepa h13

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym względem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też wciąż poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w szpitalach).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz włosy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w biurach, urzędach lub domach świetnie zdadzą egzamin filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak włókna, dym tytoniowy czy pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę cechującą się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat ułożony w mini plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 produkowane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna praca w ciężkich warunkach

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie należy zachować wyśrubowane normy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle spożywczym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46