Chroń się przed chorobami – o masce jednorazowej

W 2020 r. na wszystkie europejskie państwa padł strach spowodowany błyskawicznie rozprzestrzeniającym się nieznanym przedtem wirusem SARS-CoV-2, który roznosi się drogą kropelkową. W ciągu kilkunastu dni zwiększył się zatem popyt na różnorodne środki ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego należy stosować maskę jednorazową?

Poza płynem dezynfekcyjnym, jednorazowe maski stały się najbardziej pożądanym środkiem ochrony indywidualnej, potrzebnym głównie pracownikom szpitali, ale też zwyczajnemu obywatelowi. Są niezastąpione w trakcie drogi do pracy czy zakupów, czyli tam, gdzie przebywa się w większym skupisku nieznanych nam osób. Dlaczego trzeba je nosić? Maska jednorazowa zakrywa usta oraz nos, tym samym redukuje ryzyko przedostania się patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, że powinny ubierać ją w głównej mierze ludzie zarażeni, niemniej jednak dla zdrowych też są one dodatkową barierą broniącą przed ewentualnym kontaktem z drobnoustrojami oraz wirusami, które może rozsiewać osoba zainfekowana, nie okazująca jeszcze oznak zakażenia.

Jak wyposażyć się w jednorazową maseczkę?

Prostą maseczkę jednorazową można zrobić samemu, jednakże warto zamówić taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących stosowanych w medycynie. Jednorazowe maseczki ochronne produkowane fabrycznie charakteryzują się także lepszą jakością i wytrzymałością. Takie maski mają gramaturę co najmniej 200g i ich istotnym elementem są powłoki stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeśli na krótkie wypady po zakupy postanowimy założyć maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która zapewnia komfort i nie wywołuje otarć skóry. Po zdjęciu maski stosujmy się do instrukcji obsługi, aby prawidłowo ją zutylizować.

Lokalizacja firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]