Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Dalsze informacje o aparacie do masażu uciskowego.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której celem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór aparat naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje sporo wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Mobilne urządzenia do drenażu limfatycznego w domu

Wiele opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby często korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, dlatego bez trudu można spakować je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zakrzepica bądź nowotwór, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]