Implanty zębów alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale też wykazują wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem napisać parę słów o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien stosować zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać alkoholu, palenia tytoniu i bardzo ciepłych potraw. Istotne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują ból i obrzęk.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne informacje.