Korekcja wad wzroku – jakie zabiegi przeprowadzają optometryści?

Sprawdź więcej szczegółów o femtoLasik Kraków na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/.

Korekcja laserowa wzroku to w tym momencie standardowa forma korekty myopii, hyperopii, presbiopii oraz astygmatyzmu, aczkolwiek mało zainteresowanych zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są wykonywane przy pomocy różnych technik.

Zalety metody FemtoLASIK – szybki powrót do powszednich zadań

Zabieg FemtoLASIK (popularnie zwany też All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, całkowicie bezpieczna, a przy tym bezinwazyjna technika korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wykwalifikowany lekarz optometrysta może przeprowadzić go w około piętnaście minut. Atutem tej metody jest to, że pacjentowi niezmiernie szybko wraca ostrość wzroku – praktycznie w ciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne obowiązki. Zabieg realizowany w dwóch fazach i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mikrokeratomu. W metodzie FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy pomocy lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie przeprowadza się kształtowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Inną odmianą zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu opracowuje się topografię rogówki i na jej bazie koduje się kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu wykonuje się u osób z astygmatyzmem i dalekowzrocznością, których rogówka cechuje się nieszablonowym kształtem.

Inne zabiegi korekcji wad wzroku

Pozostałe metody korekty wad wzroku to m.in.:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z przeróżnych przyczyn nie można wykorzystać zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki zdejmowany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki zdejmowany jest nabłonek (regeneruje się on później naturalnie), a w następnym kroku modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże wykorzystać wyłącznie do korekcji niedużych wad wzroku.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]