Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Sprawdź więcej szczegółów o laserowej korekcji Kraków na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Dostęp do różnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy wygoda na co dzień – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio ciągle wzrasta, na co wpływ ma z pewnością bardzo niskie niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, gdyż są czwartą (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Korekcja laserowa wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku uzyskuje się doskonałe efekty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. W tej chwili bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy światła podczerwonego. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego kształtowania, a przy tym redukuje ryzyko uszkodzenia innych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia multum czynników. Główne z nich to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, efektywność i nikłe ryzyko powikłań. Należy napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – są również przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto zdać sobie sprawę z tego, że w niektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy karmienie piersią oraz ciążę.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]