Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym tematem. Dziś zaś, stosując odpowiednie sprzęty i – co najważniejsze – efektywne środki znieczulające, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, że zabiegi będą całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich sprzętów, dzięki którym dentysta może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Jakich?

Jakimi narzędziami wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami dentysty, minimalizując prawie do zera ryzyko wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności umożliwiają specjalne maszyny elektroniczne – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują także specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – kiedy refundowane?

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie zawsze jest ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś w pełni płatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, dobrze udać się do dentysty posługującego się odpowiednimi akcesoriami oraz wcześniej sprawdzić, co o jego usługach poprzedni pacjenci piszą w sieci.