Mikropigmentacja skóry głowy – sposób na zakamuflowanie łysiny

Tatuaż włosów - sprawdź korzystną ofertę.

Łysienie jest rezultatem szeregu czynników i może dotyczyć przeróżnych sfer ciała. Jednak jeśli utrata włosów dotyka skóry głowy, a więc miejsca które cały czas pozostaje na widoku i które trudno ukryć przed wzrokiem osób postronnych, może to spowodować niską samoocenę i negatywnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała.

Zdrowotne oraz behawioralne przyczyny wypadania włosów

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich przeważnie 100 sztuk i jest to ilość, do której zazwyczaj nie przywiązujemy większej wagi. Sporo czynników może jednak dostrzegalnie przyspieszyć proces utraty włosów. Łysieniemiewa przyczyny medyczne, jak np. łysienie androgenowe czy plackowate, jednakże jednakowo silny wpływ na jego eskalację mają nasze własne zachowania. Wypadanie włosów bywa skutkiem złego odżywiania się, nieprawidłowo lub za często przeprowadzanego rozjaśniania albo farbowania włosów oraz niepoprawna ich pielęgnacja. Widoczny wpływ na włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z rozmaitych przyczyn. Stres wywołuje psychogenne łysienie, a w niektórych przypadkach doprowadza nawet do tego, iż osoba bezwiednie sama skubie włoski z głowy albo z podbródka i ostatecznie niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry mniej kosztowna opcja aniżeli transplantacja włosów

Odbudowa włosów po całkowitym ich wypadnięciu, jak również leczenie rzadkich włosów są możliwe za sprawą ich transplantacji. Taki zabieg niestety wiąże się ze sporymi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Ale jest alternatywa – „tatuaż” włosów, który w ostatnich latach zyskuje coraz większy rozgłos. Mikropigmentacja medyczna maskuje efekty łysienia poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy pigmentu, który wygląda jak nieznacznie odrośnięte włosy. Tym sposobem na całkiem łysej skórze otrzymuje się efekt krótko zgolonej fryzury, a przy przerzedzonych włosach – efekt gęstszej czupryny. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest praktycznie niewidoczny i da się to wyczuć tylko po dotknięciu skóry. Należy dodać, iż mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie spowoduje pojawienia się zdrowych włosów. Z kolei pigment wraz z regeneracją skóry stopniowo traci intensywność i z reguły po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]