Naturalne źródło witamin – sok z kiszonej kapusty i buraków

Dowiedz się, gdzie kupić sok z kapusty kiszonej.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znowu wróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także inne, przedtem mniej popularne warzywa i owoce. Kiedy piszemy o leczniczych atutach żywności poddanej fermentacji nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak kombucza, maślanka czy różnego typu soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie są godne uwagi – pomagają prosto i błyskawicznie dostarczyć naszemu ciału składniki konieczne dla jego prawidłowego działania.

Jakie witaminy ma w sobie sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie dużo substancji wpływających dobroczynnie na nasze samopoczucie. Najważniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy inny kiszonek to także skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje głównie wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tego napoju dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na obecność witaminy K i P, witamin z grupy B oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Czemu należy spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na domiar tego liczne witaminy poprawiają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają radzić sobie z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo refluks lub wrzody dwunastnicy. Stanowią one również ochronę podczas terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]