Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Problem pułu zawieszonego w atmosferze zagościł już w świadomości statystycznego obywatela naszego kraju i z rzadka jest pomijany. Polacy zauważyli, iż czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, mocno oddziałuje na nasz stan fizyczny. Póki nie będą zastosowane efektywne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko występowania dużej kondensacji PM2,5 i PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń płuc podatni są głównie mieszkańcy większych miejscowości i terenów w sąsiedztwie fabryk wydalających do atmosfery pokaźne ilości tych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak m.in. Cado, AirFree bądź GREE, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tym momencie coś nowego na rynku. Co kluczowe, poza eliminacją z powietrza cząsteczek pyłu, nieraz posiadają one też inne dodatkowe funkcje.

Typy i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, w związku z tym łatwo dobierzemy urządzenie właściwe do danej objętości pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, dlatego bez ograniczeń daje się je przestawiać między pokojami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wychwytują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być przyczyną wielu reakcji alergicznych czy też chorób, a także szkodliwy formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza we wnętrzu rześką atmosferę, a równocześnie zapewnia głębszy sen. Niektóre urządzenia posiadają także czujniki ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się głównie osobom cierpiącym na alergie.