Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia wywołują jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią niemiłe zapachy, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i środowisko oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w rezultacie wpływu silnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak ekrany, komputery czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, biurach, przychodniach medycznych czy instytucjach publicznych, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych zadaniach.