Ortokorekcja. Dowiedz się więcej na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/ortokorekcja/.
Czy da się uniknąć konieczności korzystania z okularów przy krótkowzroczności?? Tak, bo przy niedużej wadzie wzroku okulary mogą okazać się zbędne, o ile postanowimy postawić na ortokorekcję.
ortokorekcja – na czym to polega?
Wady wzroku takie jak krótkowzroczność czy astygmatyzm są kłopotliwe i potrafią zdecydowanie obniżyć jakość życia. Można je wyeliminować z pomocą lasera, niemniej jednak wiele osób nie decyduje się na zabieg tego rodzaju z obawy przed laserem lub wprost z powodu braku pieniędzy. Nie znaczy to jednakże, iż są one na zawsze skazane na noszenie okularów i doświadczanie stopniowego rozwijania się wady wzroku. Krótkowzroczność da się skorygować i zatrzymać jej postęp przy użyciu ortokorekcji – bezpiecznej, niechirurgicznej, a – co najważniejsze – efektywnej metody polegającej na korekcie krzywizny rogówki w trakcie snu. Jak to działa? Kiedy osoba, która nałożyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki ortokorekcyjne oddziałują na nabłonek rogówki, korygując jej kształt poprzez stosowne jej spłaszczenie w następstwie czego usuwają przyczynę wady wzroku. Wpływ działania szkieł ortokorekcyjnych jest odczuwalny częstokroć nawet po jednej nocy od ich pierwszego zastosowania. Należy jednak zaznaczyć, iż nie jest to działanie trwałe jak po laserowej korekcji wzroku. Efekt utrzymuje się wyłącznie przy codziennym noszeniu z ortosoczewek i, naturalnie, dokładnym przestrzeganiu zaleceń optometrysty, bowiem inaczej mogą wystąpić powikłania. Poprawa kształtu rogówki przez otrokorekcję jest w pełni odwracalna – po przerwaniu noszenia szkieł ortokorekcyjnych rogówka powraca samoistnie do swego uprzedniego kształtu.
Kto może poddać się ortokorekcji?
Krótkowzroczność to wada, której doświadczają osoby w różnym wieku, również kilkulatkowie. Dobrą wiadomością jest zatem to, iż soczewki ortokorekcyjne mogą stosować dzieci, które ukończyły 7 lat, dzięki czemu każdego dnia mogą radować się niczym nieograniczoną aktywnością, tak samo jak ich przyjaciele ze zdrowym wzrokiem. Trzeba jednakże pamiętać, iż użycie z ortosoczewek jest niewskazane przy krótkowzroczności przekraczającej -8 dioptrii. Kształt rogówki każdego pacjenta jest inny, w związku z tym soczewki stosowane w tej metodzie są dopasowywane indywidualnie, po drobiazgowym badaniu wzroku oraz wykonaniu topografii rogówki pacjenta. Istnieje kilka przeciwwskazań do ortokorekcji, to np. infekcja gałki ocznej oraz choroby autoimmunologiczne.
Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]