Pokaźna porcja wiedzy o skleroterapii. Przeczytaj koniecznie!
Żylaki to niezwykle pospolite schorzenie, które z upływem lat odkrywa u siebie spory procent osób dorosłych. Pomału społeczeństwo zaczyna pojmować, że leczenie żylaków nie jest już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki oraz pajączki naczyniowe są przecież także objawem problemów zdrowotnych związanych z żyłami, np. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Dlatego do centrów medycyny estetycznej często zgłaszają się pacjenci poszukujący sposobów na ich redukcję. Jednym z nich jest skleroterapia.
Czy skleroterapia wymaga podania znieczulenia?
Skleroterapia, którą często nazywa się również ostrzykiwaniem żylaków, to dzisiaj już standardowe leczenie żylaków, żył siateczkowatych i pajączków naczyniowych. Zabieg ten polega na dożylnym podaniu środka chemicznego (mającego postać pianki bądź cieczy), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków właściwie nie wymaga znieczulenia, bo podczas zabiegu korzysta się z nadzwyczaj cienkie igły. Liczba nakłuć wykonywanych w trakcie zabiegu zależy od grubości żyły oraz wielkością leczonej powierzchni. Skleroterapię stosuje się jako samodzielną metodę leczenia żylaków, ale może ona również stanowić dopełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również stosuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Należy podkreślić, iż skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, więc najczęściej wykonuje się ją w sekwencjach trzech albo więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz opierając się na analizie sytuacji zdrowotnej każdego pacjenta.
Skleroterapia – czy występują do niej przeciwwskazania?
Jak w każdym zabiegu medycznym, również przy skleroterapii występują kilka przeciwwskazań do jej zrealizowania. Nie mogą poddać się jej osoby chorujące na choroby serca, miażdżycę tętnic kończyn dolnych oraz ostrą zakrzepicę żylną. Lekarz nie zakwalifikuje także do zabiegu ostrzykiwania żył kobiety w ciąży i karmiącej piersią, a także pacjentów ze potwierdzoną skłonnością do alergii, w tym głównie na stosowany w trakcie zabiegu sklerosant.
Lokalizacja firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]