Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębowe to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w wypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy nadmienić, że implant zęba to jedynie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się wysoką trwałością. Jego ogromnym atutem jest także to, że nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie materiałów, z których wytwarza się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce tylnych zębów.