Vitberg – Pracownia Wibroterapii w Krakowie rozpoczyna działanie

W 2018 r. na krakowskim AWF-ie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z zamiarem prowadzenia badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą w niej również prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z dziedziny odnowy psychosomatycznej, fizykoterapii oraz kosmetologii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, będą służyć również do powysiłkowej regeneracji sportowców. Rozgłos krakowskiej pracowni spowodowała, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Gdańsku i w Warszawie.

Do jakich badań przyczynią się produkty marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty badań mogą przysłużyć się do optymalizacji treningów sportowców wyczynowych czy doskonalenia terapii pacjentów. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z zakresu fizjologii i biochemii. Obserwacji poddany zostanie wpływ wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty badań będą zestawiane z rezultatami laboratoriów z całego świata.

Lokalizacja firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]