Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która dotyka osób w starszym wieku i kategorycznie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Obecnie specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w korekcji tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić wygodę życia.
Kto przede wszystkim choruje na AMD?
Plamka żółta to element siatkówki oka znamionujący się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. AMD jest wadą, która przejawia się poprzez obniżenie się ostrości wzroku oraz odkształcenie obrazu. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej dolegliwości. Z AMD borykają się najczęściej osoby po pięćdziesiątce, a etiologia schorzenia nie została jeszcze do końca zidentyfikowana. Przypuszcza się jednakże, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niezdrowy tryb życia – przykładowo długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe, otyłość lub uzależnienie od papierosów. Kluczowe mogą być również uwarunkowania genetyczne, a także różne schorzenia współistniejące, np. nadciśnienie bądź hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna opracowała na szczęście technologie, które efektywnie leczą tę choroba. Leczenie AMD przeprowadza się z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.
Leczenie AMD – czy jest inwazyje?
Specjalistyczny laser nanosekundowy działa na zmienione komórki gałki ocznej przy tym nie wywołując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Zabieg ten jest nieinwazyjny, co powoduje, iż może być przeprowadzany u rozmaitych grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem albo utratą zdolności widzenia. Metoda laserowa powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe i stymuluje komórki do odtwarzania się. Laser 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla pacjenta. Praca lasera nanosekundowego 2RT trwa jedynie parę minut, a przed przystąpieniem do zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe.
Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]