Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy wyleczyć tradycyjnymi technikami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w razie konieczności wykonania implantów czy mostów, uszkodzeń kości, dużych uszkodzeń uzębienia oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju guzy lub narośle. Jakie metody są jednak stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?
Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa
Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie dużych ubytków czy chorych po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Dobrze więc napisać parę zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także nastrój w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – dużo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie znajomych.