Kancelaria prawna – merytoryczna pomoc dla frankowiczów

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty lub kredyty we frankachszwajcarskich. Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to także postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię?

Należy postawić przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak mBank, Bank Millennium, Getin Noble Bank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, żeby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają także inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, a także pomocą w sporządzaniu rozmaitego typu dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.