Rola kancelarii prawnych w sprawach spadkowych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o podział spadku czy stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce kwestie prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem firm lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej konwersacji z Klientem i od omówienia problemu, z którym się do nas zgłasza. Ważne jest, by już przy pierwszym spotkaniu w sposób kompleksowy, klarowny i zrozumiały przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym krokiem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy strategii działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie także dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim przypadku proponujemy wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny rodzaj postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały bliskich członków rodziny, wymaga pełnego zrozumienia i subtelnego podejścia. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym traktowane jest jako bolesny obowiązek. W takich sytuacjach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.