Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Jednym z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, ojcostwa i macierzyństwa czy uregulowania kontaktów.

Alimenty, separacje, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości aktów prawnych, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne etapy sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. Wówczas staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy zawsze staramy się znaleźć możliwość na zakończenie jej ugodowo. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę jedynie z punktu widzenia prawa.