Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Znajdź antenę DVB T

W ogromnej większości domów dostrzec można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie był bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]