Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Dowiedz się, gdzie kupić poprzeczki dachowe, wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]