Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli potrzebujesz toczków do jazdy konnej, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi certyfikatami, jak również pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]