Bogaty świat pluszaków

Pluszak to dla dziecka zdecydowanie coś więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko jest kompanem codziennych przygód, ale nade wszystko daje mu poczucie bezpieczeństwa, kiedy w pobliżu brak dziadków bądź rodziców.

Pluszowe zabawki w początkowych latach życia malucha wspomagają jego rozwój emocjonalny i społeczny. Z ich pomocą dzieci uczą się uzewnętrzniać swoje emocje i tego, czym jest potrzeba opieki nad inną osobą. Kiedy mówimy o przytulankach, natychmiastową myślą jest zwykle miś. Jednak świat tych zabawek jest niesłychanie okazały i znajdziemy w nim sporo innych pluszowych zwierzątek, które najmłodsi szybko pokochają.

Pluszaki – zwierzęta znane dzieciom z codziennego życia

Podczas spaceru z opiekunami maluchy szybko dostrzegają, że inne dzieci pojawiają się w towarzystwie piesków, a czasami także kotów. Również wizyty u najbliższych posiadających czworonożnych pupili rozwijają u dziecka zainteresowanie zwierzętami i marzenie posiadania swojego. I chociaż zwierzątko domowe to ogromna odpowiedzialność, malucha może przygotować na nią stosowna zabawka.

Psy

Pluszowe psiaki dostępne w Galerii Bukowski to maskotki zaprojektowane w oparciu o wygląd autentycznych ras, m.in. pudla. Ich sierść, której długość dobrana jest do rasy zwierzęcia, jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Z taką zabawką dziecko może ćwiczyć się w wyprowadzaniu pluszowego pupila na spacer albo karmieniu o odpowiednich godzinach, co spowoduje, że z czasem nauczy się systematyczności i należytej dbałości o swoje przyszłe, prawdziwe zwierzątko.

Kotki

Inne lubiane przez maluchy pluszaki wyglądające jak zwierzęta domowe to kociaki oraz króliczki, przy czym te ostatnie cieszą się ogromnym powodzeniem, zwłaszcza wśród dziewczynek. Reprezentatywnym atrybutem niepowtarzalnych pluszowych kotów zaprojektowanych przez Galerię Bukowski są ich wąsy, które w przeciwieństwie do większości zabawek nie są zrobione z plastiku, a z miękkiego sznureczka. Podobnie ich uśmiechy i noski są wyszywane nitką. Pluszowe kotki szyte są w dwóch rozmiarach – te duże mają cechy dorosłych kotów, a mniejsze – kociąt. Różnicę widać nie tylko po mordkach pluszaków, ale również po ich postawie.

Króliki

Pluszowe króliczki to tymczasem linia zabawek, w której zarówno maluchy, jak i nastolatki, wypatrzą swojego ulubieńca. Maluchy kochają miękkie króliki Kanini, z pociągłymi, oklapniętymi słuchami oraz pokaźnymi brzuszkami. Z królików tych można stworzyć kompletną rodzinę, ponieważ występują one w dwóch rozmiarach – 25 i 15 centymetrów. Dziewczynki bez wątpienia pokochają również duże i małe króliczki z rodziny Princess, a chłopcy króliczych kompanów z gustowną kokardką u szyi. Natomiast starsi, którzy sądzą, iż króliki zapewniają szczęście oraz harmonię, mogą doczepić do kluczy nieduży pluszowy brelok.

Galeria Bukowski - Kolekcja sów Hoho
Galeria Bukowski – Kolekcja pluszowych sów Hoho

Pluszowe egzotyczne zwierzaki

Następną grupą pluszaków są te, przypominające egzotyczne zwierzęta. Dzieci mogą otworzyć w swojej bawialni puchaty ogród zoologiczny, w którym można będzie podziwiać m.in. pandy bądź małpki, i tak spędzać godziny bawiąc się z rodzeństwem. Masa lubianych przez dzieci maskotek to także zwierzęta kojarzone z typowo wiejską sielanką, np. rozbrykane owce, oraz te zamieszkujące polskie lasy, jak lisy albo sowy. Te ostatnie mogą być znakomitym prezentem dla 7-latków rozpoczynających naukę. Sowy są wszak symbolem szkolnictwa i – postawione na blacie biurka – będą motywacją dla nowych uczniów.

Stawiaj na bezpieczne zabawki najwyższej jakości

Wybierając maskotki dla dzieci, w szczególności tych najmłodszych z nich, należy zwrócić uwagę nie tylko na sam ich wygląd, ale też to, czy są bezpieczne oraz sposób ich produkcji. Pluszaki dla dzieci winny obligatoryjnie spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być mocne, a surowce, z których są wytworzone, nie może uczulać. Rodzic powinien również upewnić się, czy pluszak nie posiada plastikowych, drobnych detali, które mogłyby się odkleić i zostać zjedzone przez kilkulatka.