Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Zobacz, gdzie kupić buty jeździeckie, wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeśli dostrzega się liczne atuty tej dziedziny sportu. Główne z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, ćwiczenie odpowiedniej postury, jak również poprawienie kondycji. Poza tym ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, niweluje napięcie i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak żeby całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki czy sztyblety?

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają tylko za kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to natomiast buty niezwykle wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym gwarantują ochronę całej nodze, zmniejszając ryzyko powstawania sińców czy otarć. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak decydując się na ich zakup, powinno się pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich materiałów są produkowane buty jeździeckie?

W czasie zakupów butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego zostały one wykonane. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droga, ale warto się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Warte uwagi są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i prawie natychmiast przybiera docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieco gorzej, ale jej zaletą jest niewygórowana cena.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]