Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Więcej szczegółów o wewnętrznych okiennicach.

Projektując wystrój domu, rzadko przeznacza się wiele czasu na okna. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, czyli firany i zasłony, które nieraz łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w polskich domach

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od fantazji domowników. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość zapewne rozpoznaje je z telewizji lub kina, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy USA.

Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie wyglądają, mają one również praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezwykle elegancki wygląd, a więc podnoszą wartość posesji. Wypada także uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez wykorzystania sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psotnych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się zwisające żyłki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]