Co warto wiedzieć o roboczej odzieży ochronnej?

Więcej informacji o maseczkach jednorazowych.

Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa podczas wytwarzania artykułów spożywczych wymusza, żeby załoga linii produkcyjnych posiadała stosowny ubiór ochronny, który uniemożliwia przedostanie się cząstek ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z kluczowych elementów tego typu odzieży roboczej są maseczki oraz czepki, osłaniające głowę pracowników.

Osłony na twarz oraz włosy – czepki, kominiarki i czapki

Kluczowym zadaniem artykułów zakrywających głowę członków załogi, jest zapobieganie dostaniu się jakichkolwiek włosów do produkowanej żywności. Zarządcy zakładów produkcyjnych zapewniają swojej załodze przeróżne osłony zakrywające włosy i twarz. Okrycia te sporządzane są najczęściej z polipropylenu (PP), który wyróżnia się dobrą przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być używany w sektorze spożywczym, również do produkcji opakowań. Z polipropylenu produkuje się m.in. kominiarki zakrywające prawie całą głowę i czepki ochronne typu clip. Te pierwsze występują też jako model z dodatkową maseczką zasłaniającą nos i usta osoby. Polipropylen może być farbowany, więc czepki i kominiarki ochronne z niego produkowane, można zamówić w przeróżnych kolorach, co niewątpliwie zainteresuje właścicieli firm, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (w tym te z daszkiem) produkowane są z bawełny oraz przędzy akrylowej.

Niepylące oraz hipoalergiczne maseczki higieniczne z włókniny polipropylenowej

Maseczki stanowią pomocniczą ochronę w trakcie produkcji. Obniżają one ryzyko przeniknięcia do artykułów spożywczych kropelek śliny. Maseczki zakrywające twarz to artykuły, które nakłada się tylko raz. One również wytwarzane są z włókniny PP, która jest nadzwyczaj lekka, hipoalergiczna i niepyląca. Zależnie od wymogów, w branży spożywczej wykorzystuje się jedno-, dwu- albo trzywarstwowe maski ochronne. Dla mężczyzn noszących wąsy i brodę dostępne są natomiast specjalne maski ochronne pokrywające w całości szczękę, które sięgają powyżej górnej wargi.

Lokalizacja firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]