Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Zobacz, gdzie zamówić preparat do dezynfekcji rąk

Aż pięć milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym cm2 skóry rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się pasożyty, bakterie i wirusy wywołujące groźne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest niezbędny

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu potraw z mięsa (przede wszystkim z drobiu), mleka oraz jajek, gdyż te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]