Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Kup czapsy skórzane

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Są więc zalecane dżokejom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]