Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Jeśli potrzebujesz kapsułek do Nespresso, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Trieste, Firenze oraz Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty suszonych owoców, palonego drewna czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate i Vanilla.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą na ogół 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla klientów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]