Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Chcesz kupić kontenery stalowe? Sprawdź ekombud.pl

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Dlaczego należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]