Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Dowiedz się więcej o lonży dla konia.

Lonża dla konia to akcesorium bardzo często wykorzystywane w trakcie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakie lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie najlepiej je kupować?

Rodzaje i rola lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to właściwie długa linka, najczęściej mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w czasie nauki jazdy i treningu technik związanych z dosiadaniem, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle, a także łapaniem strzemion. Konia prowadzi się po obrysie okręgu, a lonża jest stosowana do kontrolowania zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten służy także akrobatom cyrkowym oraz woltyżerom do szlifowania umiejętności i zabezpieczania prezentowanych akrobacji. Lonża jest poza tym pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być używana w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku służy do ćwiczenia młodych zwierząt oraz zapewnienia im adekwatnej porcji aktywności.

Lonża dla konia – postaw na produkty uznanych firm

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach online sprzedających profesjonalny sprzęt w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie od znanych producentów – m.in. Jumptec, Imperial Riding czy Start. Szukasz lonży dla konia w różowym, turkusowymalbo czarnym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade daje szeroki wybór produktów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych klientów. W sklepie oferowane są produkty wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, delikatnego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]