Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Chcesz nabyć kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy? Sprawdź houseofbeauty.com.pl.

Również młodzieńcza cera bez wyprysków wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej zachować je w dobrym stanie. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których szczególnie dokuczliwe dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak ważne jest, aby używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku i rodzaju skóry. Na szczęście nie jest to kłopotliwe, ponieważ na rynku można dostać kosmetyki dopasowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki mają skład?

Głównym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – czynnikwiążący cząstki wody i tym sposobem zapobiegający jej utracie, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu zawierają też ceramidy – tłuszcze, które także zapobiegają utracie wody, bowiem zapełniają przerwy pomiędzy komórkami skórnymi. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne szkodliwe czynniki, a jednocześnie umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka typów. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, dla którego przeznaczony jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze warto też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]