Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Zobacz, gdzie kupić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Europie, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne pięknie wyglądają i łatwo dostosujemy je do aranżacji pomieszczenia, bo występują w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o jednakowych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. walca lub kuli.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Dużo ludzi wierzy, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. ludziom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i łagodny, zatem poleca się nabycie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność lub stres, gdyż przy nich można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]