Odzież kompresyjna – usuwa zakwasy i zapobiega mikrourazom mięśni

Jeśli szukasz bielizny kompresyjnej, koniecznie sprawdź sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

Praktycznie każdy słyszał o termoaktywnej odzieży sportowej, jednak nie wszyscy spotkali się z określeniem „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, gdyż ta nazwa bardziej kojarzona z akcesoriami wykorzystywanymi w medycynie. W tym tekście przedstawimy ten typ odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na efektywność treningu osoby ją noszącej.

Sportowa odzież kompresyjna – przyspiesza odprowadzanie kwasu mlekowego z trenowanych mięśni

Bielizna oraz odzież kompresyjna to wyspecjalizowane ubrania, które posiadają szereg cech pozytywnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Mięśnie oplecione taką odzieżą szybciej się regenerują, bo silnie przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta na ogół bezszwowa odzież, przyczynia się do poprawy dotlenienia i ukrwienia tkanek oraz szybszego usunięcia “zakwasów” z trenowanych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa zimą sprawnie osłoni organizm przed mrozem, natomiast latem nie dopuści do jego przegrzania. Ta właściwość ubrań kompresyjnych umożliwia stosowanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem ulubionego klubu fitness, jak i tych wolących ćwiczenia outdoorowe. Następną niezmiernie znaczącą właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność ochrony mięśni przed mikrourazami, jako że ogranicza ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, notorycznie powracające w trakcie treningów wysiłkowych.

Trafnie dopasuj rozmiar bielizny i odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna przeznaczona została głównie do korzystania z niej podczas aktywnego treningu. Na przykład koszulki o własnościach kompresyjnych podpierają mięśnie grzbietu i brzucha oraz umożliwiają dobrą wentylację skóry, z kolei spodenki kompresyjne stabilizują pracę mięśni nóg, a co za tym idzie pomagają biegaczom na osiągnięcie lepszych rezultatów. Profesjonalni sportsmeni, skoncentrowani na treningu mięśni całego ciała chętnie stosują kombinezonów kompresyjnych, a zwykli klienci klubów fitness z reguły polegają na zestawie koszulka plus spodnie. Skarpetki lub getry kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednakże rekomenduje się używać ich raczej zaraz po ćwiczeniach, w celu szybszej odbudowy mięśni. Istotne jest także, by prawidłowo dobrać rozmiar bielizny lub odzieży kompresyjnej, tak aby nie była przyczyną zbyt mocnego ucisku, który mógłby mieć negatywny wpływ na cyrkulację krwi. Odzież i bielizna kompresyjna damska oraz męska to produkt, który można zamówić w sklepach sportowych.

Lokalizacja firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]