Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Chcesz zamówić okiennice wewnętrzne shutters? Kliknij tu.

Urządzając dom, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które nieraz łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w naszym budownictwie

Głównym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od fantazji lokatorów. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także PCV. Okiennice ozdobne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale większość z nas zapewne w kinie bądź w telewizji, gdyż tego typu okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii i USA.

Plusy wewnętrznych okiennic typu shutters

Prócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i nie ma na ogół trudności, żeby założyć je na większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezmiernie luksusowy wygląd, a więc podwyższają wartość domu. Trzeba także podkreślić, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez użycia sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby wplątać się wystające linki, uznają z pewnością za kolejną zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]