Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Szukasz orynnowania dachu? Sprawdź http://tinyurl.com/wyvmpey

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe albo plastikowe – które kupić?

W asortymencie sklepów budowlanych dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – między innymi z metalu bądź tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien powinno się zatem skonsultować z fachowcem.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08