Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to też doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde nowoczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.