Poznaj różne rodzaje kontenerów

Chcesz nabyć kontenery hakowe? Wejdź na http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy drzwi i okien, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także złom, gruz – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]