Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

Nie masz koncepcji na modne i nowoczesne urządzenie swojego mieszkania? Jeden, niezbyt kosztowny produkt pomoże zupełnie przeobrazić styl i wygląd pomieszczenia. Mowa o wewnętrznych roletach okiennych. Za sprawą tej przesłony możesz dodać koloru dowolnym wnętrzom albo nadać im przytulnego i intymnego charakteru. Profesjonalista z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień i noc podpowie, jak podjąć właściwe, zakupowe decyzje.

Jakie rolety wybrać?

Wewnętrznych rolet okiennych jest wiele typów. Można je dzielić według rozmaitych kryteriów. Jeśli idzie o tworzywo, znajdziemy w sklepach rolety materiałowe wykonane z nowoczesnych tkanin, które w różnym zakresie przepuszczają światło. Najczęściej jest to prosty do czyszczenia oraz nieskomplikowany w utrzymaniu poliester.
Z uwagi na przeznaczenie klasyfikujemy rolety na okienne i ścienne. Inne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym rodzajem są rolety dzień i noc typu zebra lub 100% zaciemnienia.
Następna klasyfikacja to rolety na wymiar lub standardowe. Ten pierwszy rodzaj jest rekomendowany do okien o niestandardowych wymiarach, z większą ilością segmentów lub wieloma dekoracyjnymi detalami. Jeśli idzie o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z aktualnymi, wnętrzarskimi trendami.

Rolety – czy są tanie?

Ze względu na fakt, iż konkurencja na rynku rolet jest duża, tak jak wciąż rosnące grono producentów, aktualnie rolety możesz nabyć w nad wyraz zachęcających cenach. Na co dzień ceny są niskie, a do tego zdarzają się jeszcze promocje i akcje specjalne, kiedy roletę udaje się kupić z dodatkową zniżką. Rolety okienne są niedrogie i praktycznie na każdą kieszeń.
Bezinwazyjny montaż, nowoczesne projekty i bogata kolorystyka sprawiają, że tego rodzaju przesłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Koszt zakupu w stosunku do jakości i długiej żywotności rolety jest nad wyraz atrakcyjny, dlatego nie brakuje zwolenników takiego pomysłu na urządzenie wnętrz.