Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale także pozwala to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń. Najczęściej do zasłaniania okien używamy firanek i zasłon, ale w ostatnich latach coraz częściej wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych lub ściennych. W większości z nich dostaniemy także wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak wsporniki sufitowe i ścienne, karnisze metalowe, rozety oraz kółka z żabkami. W jednym sklepie możemy złożyć pełen zestaw niezbędny do instalacji rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby właściwie obliczyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.