Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli szukasz środków antyseptycznych, koniecznie odwiedź tę stronę

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj znajdziemy poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także dużo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, blatów, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]