Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Dalsze informacje o środkach do pielęgnacji podłóg drewnianych

Środki do impregnacji drewna to preparaty stosowane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto konserwować nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. To surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, iż podłoga jest w wyższym stopniu odporna na eksploatację i uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]