Tchibo Cafissimo – kapsułki zamienne z kawami single origin

Sprawdź, gdzie zamówić kapsułki Tchibo

Technologia parzenia kawa w kapsułkach została opracowana w końcu lat 70-tych i za czasem zdobyła sobie miliony sympatyków. Ten wygodny proces pozwala na przyrządzanie napoju wysokiej jakości bardzo prostą metodą – wystarczy umieścić kawę w kapsułce w zasobniku w urządzeniu, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i już po minucie można rozkoszować się pobudzającym napojem.

Jakie znamy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Znamy kilka systemów takiego przygotowywania kawy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jest ten należący do niemieckiej firmy Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się formą od innych, co przez wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kawę u jednego dostawcy. Problem ten dotyczył każdego systemu w kapsułkach, jednakże w ostatnim czasie dostępnych jest na rynku – także w naszym kraju – wiele ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym też zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta stworzyła linię kaw single origin, nazywanych też kawą speciality. Taka kawa charakteryzuje się tym, że pochodzi z jednego gatunku, zbioru i uprawy. Smak jej naparu jest niepowtarzalny, dlatego że wytworzyło go sporo przeróżnych czynników, między innymi pogoda panująca w roku zbiorów. Dodawanie do takich kaw mleka czy dodatków aromatyzujących tłumi ich unikalne nuty smakowe. W sprzedaży kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Kolumbii i Nikaragui (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych kawach wyraźnie odczuwalne są naturalne aromaty kwiatowe, kakaowe i czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – niedroga co dnia

Ekspresy do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w pensjonatach czy biurach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest znaczny – zazwyczaj zamyka się w przedziale 1-1,40 zł. Oznacza to, że taka kawa jest o wiele tańsza niż tożsamy napój serwowany na stołówkach w biurze lub w kafeteriach na mieście. Rozsądne ceny oraz nowoczesny design urządzeń na kapsułki powodują, iż z roku na rok częściej znajdują one miejsce w naszych kuchniach. Za ich sprawą podamy znajomym wysokiej jakości kawę w czasie okazjonalnych spotkań, a przy tym sami będziemy radować się kubkiem takiej kawy do ciasta, nie lękając się o wysokie koszty. Jeśli chcemy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy wcześniej czy są zgodne z naszym ekspresem.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]